0

Carro de la compra

Bence onlar bir tür vahşi kart

Bence onlar bir tür vahşi kart

"

2020 kesinlikle ilginç oldu. Her spor ve lig, COVID-19 pandemisi nedeniyle yaşanan gecikmelerden ve iptallerden etkilendi ve bir süredir IIHF Dünya Gençler Şampiyonası da bu kategoriye girecekmiş gibi görünüyordu. Ama şimdi önde gelen genç hokey turnuvası resmi olarak burada.

2021 baskısı, Noel Günü’nde altın için giden en iyi iki takım – Rusya ve Amerika Birleşik Devletleri arasında muhteşem bir savaş olacak olan bir üçlü başlıkla başlıyor.

‘ALTIN ​​YA DA BUST’: NHL oyuncuları WJC hatıralarına bakıyor

Sporting News, bu oyunu ve önümüzdeki 12 gün içinde işlerin nasıl sarsılması gerektiğini açıklamak için, NHL flaming hot 40 Network’teki tüm Team USA oyunları için tek tek arayan Stephen Nelson’a katılacak olan uzun zamandır NCAA hokey analisti Dave Starman ile sohbet etti.

(Editörün notu: Bu röportaj netlik ve uzunluk için düzenlendi. Ayrıca Kirby Dach yaralanmasından önce yapıldığını da belirtmek gerekir.)

SN: NCAA’nın National Collegiate Hokey Konferansı’nda balonun içindeydin, yani balonun nasıl çalıştığını biliyorsun. Taraftar yok, ki bu açıkça dünya gençlerinin en büyük çekişmelerinden biri. Bu oyuncular şimdi çıkıp bu oyunları oynayınca nasıl olacak? DS: ​​Bilirsiniz, ilginçti. Omaha’da [Nebraska] NCHC ile kapsüldeyken, taraftar olmaması benzersizdi. Ama burada önemli olan şu: Kalabalığın gürültüsünü içeri pompalamaları. Olup biten sadece alçak bir kükreme olsa da, ölüm sessizliği değildi. Arenada en azından bir vızıltı varmış gibi hissettim ve sonra açıkçası müzik, kornalar ve goller atıldığında veya ıslıkların arasındaki dokuz yardın tamamı ambiyansa eklendi.

Bence orada kimsenin olmaması onlar için çok özel olacak. Ama öte yandan dinle, hepimiz genç hokey oyuncuları olarak aile ve arkadaşların olduğu arenalarda oynadık ve maçı 30 kişi izledi. Yani boş koltuklara alışık olmayan bir grup oyuncu değil. Bence bu kendi duygunuzu üretme meselesi ve her takımın bu açıdan kendine özgü bir mücadelesi olacağını düşünüyorum.

DÜNYA JUNIORS 2021: Her maç nasıl izlenir | Takım bazında kılavuz

SN: Kanadalılar ev sahibi takım olduğu için, kalabalığa sahip olmamaktan muhtemelen en çok etkilenecek olan bir takım var. Bu gerçekten sadece Kanada’nın kaybedeceği turnuva mı?

DS: Bu iyi bir soru. Evet ve hayır. Evet diyeceğim çünkü ev sahibi ülke olduğunuzda, biraz ayak uydurmanız gerektiğini düşünürsünüz. Ancak diğer yandan, ev sahibi ülke olduğunuzda – özellikle de onlar – maruziyet arttığı için baskı gerçekten artar.

Bu kadar çok iyi oyuncuya sahip olduğunuzda, bir diskiniz var ve bu disk paylaşılmalı ve buzun üzerinde olacak ve bu diske sahip olmaya alışmış bir sürü adam var. bu turnuvada elde edeceklerinden biraz daha uzun süre kalacaklar. Bu yüzden ilk birkaç maça ayarlamanın Kanada gibi bir takım ve Amerika Birleşik Devletleri gibi bir takım için yapılması gerektiğini düşünüyorum. ABD’nin onlar için yaptığı tek şey, Rusları hemen ele geçirmeleri, bu yüzden oldukça zorlu bir testten geçecekler.

Kanada’nın Yeni Yıl Arifesinden önce Finlilerle oynadıkları, tam olarak güç merkezleri olmayan üç takımı var; iyiler ama Kanada ve Finlandiya gibi geleneksel güç merkezleri değiller. Yani Yeni Yıl Arifesinde Kanada, sahip olduklarını gerçekten keşfettikleri ilk oyun olabilir. Muhtemelen diğer havuzda dördüncü sıradaki takımı oynayacakları 2 Ocak’ta [playofflar başladığında] başarılı olmaları için gereken ayarlamaları yapmak için çok mu geç olacak? Ocak 2.SN’ye geldiklerinde savaşta test edilmişlik düzeylerini merak ediyorum: Kanada’dan bahsetmişken, gol atmak her zaman büyük bir sorudur. Devon Levi’yi aslında oldukça iyi tanıyorsunuz çünkü o Northeastern’da oynuyor. Antrenör Andre Tourigny için 1 numaralı kaleci olabilir mi?

DS: Sık sık koçların yeni başlayanları ve 1 numaralı kalecilerin kendilerini seçme eğiliminde olduğunu söyledim. … Hokey Doğu’daki Northeastern Üniversitesi’nde oynuyor, bu gerçekten iyi bir hücum konferansı, içinde biraz yetenek var ve gerçekten iyi NHL oyuncuları üretiyor. Bu yüzden kaliteli oyunculara karşı her gece oynuyor ve bence bu, bir sonraki seviyede bir kalecinin ne olabileceğini değerlendirmenin iyi bir yolu.

Gerçekten atletik olan büyük bir çocuk. Eldivenini ve ayaklarını son derece iyi kullanıyor. Sahada agresif. Onun oynama şeklini seviyorum. Northeastern, gerçek bir iniş-çıkış stili oynamayı sever ve sizi ezebilir, iyi savunabilirler, ancak aynı zamanda çabucak çıkmaya da isteklidirler ve bazen kaleciniz bir veya iki kez 2’ye 1 karşılaşabilir bir dönem. Bence o, muhtemelen her gece kaliteli fırsatları görmeye alışmış bir çocuk ve bana göre, dünya gençlerinde yüzleşmek üzere olduğu şeye biraz ayak uyduruyor.

KANADA: Kadroyu yıkmak | Altın kazanmanın favorisi | Kirby Dach çıktı

SN: Hayranların göz kulak olması gerektiğini düşündüğünüz Kanadalı bir kadro var mı? DS: ​​Oh, Boston College’dan [Alex] Newhook çocuğuna göz kulak olun. O sadece heyecan verici bir oyuncu. O patlayıcı ve Boston Koleji’nin kalıbına çok uyuyor. Bir zamanlar, Hayes kardeşler [Kevin ve Jimmy] ve Chris Kreider ile bir çizgileri vardı ve o, üçünün pek çok farklı yönden biraz birleşimi. Paten kayabilen, pakı iyi idare edebilen, onunla fileye gidebilen, oyun oynayan büyük bir çocuk. O akıllı. Oyununa biraz hırlıyor. Birçok bileşen getiriyor. O mutlaka her şeyin ustası, hiçbirinin ustası değil, çünkü bence onun pateni gerçekten iyi; çok boyutlu olan ve her vardiyada oyunları etkileyebilen o büyük Boston College oyuncusunun kalıbına uyuyor.

SN: Amerika Birleşik Devletleri, Noel Günü’ndeki ilk maçında Rusya ile oynuyor. Görülmesi gereken televizyon. Ruslarla yüzleşmek turnuvada masayı kurmaya yardımcı olur mu? DS: ​​Sanırım bu oyunda kendileri hakkında çok şey öğrenecekler. … Oyun 1’ler komik. TV açısından komikler; Hokey açısından daha da havadalar ve bazı şeyleri görme şansınız olacağını düşünüyorum. Bence [koç] Nate Leaman’ın bu oyunda görmek isteyeceği tek şey, çoğunlukla 5’e 5 oynanan bu oyun. … Böylece üst-9, alt-3’ü daha fazla oluşturmaya başlayabilir [ve] derinliğin nerede olduğunu görebilir. … Bana göre, ABD’ye bakıyorum ve arka uçtaki derin adamların kim olacağı konusunda gerçekten iyi bir savaş olduğunu düşünüyorum. Ve ne kadar çok yedi D atabilirse, iyi bir takıma karşı şansı o kadar artar, bunu çözme şansı o kadar artar çünkü [Boks Günü’ndeki] Avusturya maçının ona pek bir şey söyleyeceğini sanmıyorum.

SN: Canadiens adayı Cole Caulfield geçen yıl harika bir turnuva geçirmedi. Bu yıl prodüksiyon yapması onun için ne anlama geliyor ve şu anda 2020 nedeniyle küçük bir intikam turunda mı? DS: ​​Komik. Geçen gün Tony Granato ile onun hakkında, Wisconsin’deki koçu hakkında konuştum ve Tony, geçen yıl 6 Ocak’tan bu yana bu yılın 26 Aralık’ını yaşıyordu ve bu muhtemelen COVID olmayan ilk maçları olacaktı, zihniyetinde kaleme aldı. [Caufield]’ın gerçekten çok ilginç bir yaz geçirdiğini çünkü ağırlık odasına gerçekten çarptığını söyledi; kardiyo ve ağırlıkların harika bir karışımını yaptı. Ve üç takım için antrenman yapıyor – Team USA için antrenman yapıyor, Wisconsin için antrenman yapıyor ve sonunda NHL’deki ebeveyn kulübü için antrenman yapıyor. Bu yüzden gerçekten iyi bir yaz geçirdi. İyi bir başlangıç ​​yaptı ve soyunma odasına yayılan bulaşıcı bir coşkusu var.

Harika bir turnuvaya ihtiyacı var mı? ABD’nin kazanması için yapar. Ana kulübü Montreal’e olan sempatisini ve çekiciliğini artırmak için, onlar için harika bir turnuvaya ihtiyacı olduğunu düşünüyorum? Hayır. Kendisi için harika bir turnuvaya ihtiyacı var mı? Kesinlikle diyorum çünkü geçen yıldan sonra, kontrol etmek istediği bir kutu var ve o kutunun baskın bir World Junior turnuvası olduğunu hissediyorum.

[Editörün notu: Caufield ayrıca Starman’ın turnuva MVP’si için seçimiydi.]

DAHA: NHL beklentileri | U.S.SN nasıl izlenir: Pekala, turnuva için göz kulak olacak takımınız hangisi.DS: Birkaç tane var. İsveçlilere göz kulak olalım çünkü onlar bir gösteri maçı almayacaklar. İsveçliler, Kennedy’nin başkan olmasından bu yana bir ön eleme maçını kaybetmediler [doğrusunu söylemek gerekirse, 2007 baskısından bu yana]. Burada yuvarlanan eşi görülmemiş bir rekor, ancak daha sonra bu şeyin ikinci yarısına giriyorlar ve pek iyi gitmiyor. 

Bence ABD’ye göz kulak olmalısın. Bence ne kadar iyi olduklarından dolayı ilginç bir takımlar ve orada [Kanada’da] yapmaya meyilli oldukları gibi altın kazandıklarında. Başarı açısından onlar için iyi bir üreme alanı oldu.

Sanırım geçen seneden kanıtlayacakları bir şeyler var. Hangisi olursa olsun, 5 Ocak’ta madalya standında olmayı sevdiklerini düşünüyorum. Yani, altın sahibi olmayı seviyorlar ama bence bunların her birinde madalya sahibi olmak bir gurur faktörü haline geliyor. Benim için ABD, yapıları nedeniyle gerçekten izlenmesi gereken bir takım, bir tür yeni koçluk ekibi ve yine, geri dönen adamlar arasında bitmemiş bazı işler olduğunu düşünüyorum.

TAHMİNLER: Altın kimin kazanacağını hokey uzmanları seçerSN: X faktörünüz kim? DS: ​​[Yaroslav] Askarov benim için oldukça iyi bir bahis olurdu çünkü bence Ruslar son birkaç yıldır zihniyetleri nedeniyle — ve yine , [Igor] Larionov ile değişebilir – ancak bu turnuvayı yaptığım son birkaç yılda oynama biçimleri nedeniyle, her yerde olabilirler. Hedefteki istikrar, yeni bir teknik direktöre sahip olan bir ekibin altında sağlam bir temel bulmasına yardımcı olmada büyük bir faktör olabilir. Bana göre, eğer kurtarırsa, gerisini ateşler. Kaleciniz arkanızda durduğunda ne kadar uzadığınız şaşırtıcı. Dolayısıyla, onlara ayaklarının altından kalkmaları ve bu turnuvaya girmeleri için gereken istikrarı verirse, doğru akıl çerçevesinde Ruslar korkutucu olabilir. SN: Ortalık 5 Ocak’ta ortalık yatıştığında, podyumunuzda kim var? ?

DS: Biliyor musun, bunu asla doğru yapamam ve neredeyse denemeyi bıraktım ama sana şunu söyleyebilirim: Bölümlerin kurulma şekline ve potansiyel geçişlere bakarak, Kanada’nın kendi havuzunu kazanacağını düşünüyorum [ve] podyuma giden yol bence iyi bir yol. Bence ABD tarafında, İsveçliler herhangi bir gösteri maçı oynamadığı için daha yavaş mı yola çıkıyorlar? Bu ön elemede bir oyun kaybedip biraz yoldan mı çıkıyorlar? Bence onlar bir tür vahşi kart. Bence Ruslar o podyumda olacak kadar yetenekli.

Benim duygum muhtemelen podyumda Kanada, Rusya, ABD olurdu. Finlileri saymaktan nefret ediyorum çünkü onların oyun tarzını seviyorum. Ancak yola baktığımda, bu üç takım bana mantıklı geliyor. Sana hangi sırayı söylemeye başlayamadım bile.

2020 IIHF World Juniors’a harika bir başlangıç ​​yapmak gibisi yok.

Gelenek olduğu gibi, turnuva Boks Günü’nde başladı ve 1. Gün, en iyi yarışmacılardan ikisi olan Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yarıştı. "Kuzey Amerika Savaşı." Beklendiği gibi, Kanadalıların sonunda 6-4 kazandığı, ulusal gurur ve çizgide övünme hakları olan, engelsiz, ileri geri bir ilişkiydi.

Amerikalılar, Shane Pinto (Ottawa Senatörleri) ve Arthur Kaliyev (Los Angles Kings) tarafından 2-0 öne geçerek bir ağır sıklet gibi çıktı. Ancak, dedikleri gibi, 2-0’lık bir galibiyet hokeydeki en kötü liderliktir – ve Kanada bu maçta havlu atmıyordu. Orta stanzada Kanada, Connor McMichael (Washington Capitals), Barrett Hayton (Arizona Coyotes) ve Nolan Foote (Tampa Bay Lightning) tarafından üç gol kaydetti. 

Hayton’ın ikinci devrede maçı bağlayan golü – üçüncü golü ikinci golü ekledi – beklenen 2020 1 numaralı genel draft seçimi Alexis Lafreniere’den geldi. 18 yaşındaki oyuncu, Pinto’nun Amerika Birleşik Devletleri’nin iki gollük geri dönüşünü tamamlamasından sadece yedi saniye sonra üçüncü periyotta nakavt darbesini kaydettiği için bu yarışmada göz kamaştırdı. Lafreniere, Dallas Stars Ty Dellandrea’nın üçüncü asist hedefine dört sayılık bir geceyi kapatmak için boş bir net asist ekledi.

Herkes bu takımların mesafe kat etmesini beklerken, başarıp başaramayacakları kesin değil. Dublaj yapılan şeyin içindeler "Ölüm Grubu" Grup B’de ayrıca Rusya, potansiyel Cinderella takımı Almanya ve ev sahibi Çek Cumhuriyeti de yer alıyor. Günün ilk maçında Çekler Rusya’yı 4-3 mağlup etti.

Kanada Cuma günü izinli ve bir sonraki 28 Aralık Cumartesi günü saat 13:00’te Rusya ile karşılaşacak. ET. Amerika Birleşik Devletleri, yeni başlayan Almanya ile saat 1’de bir toplantı için Cuma günü buzun üzerine geri dönüyor. ET.

İki takım turnuvanın 1. maçında kıyasıya mücadele ederken, Sporting News sizin için her şeyi yaptı.

(Tüm zamanlar Doğu.)

Kanada – ABD skorları, 2020 Dünya Gençler’den öne çıkanlar

Final skoru: Kanada 6, ABD 4

15:34 – Shane Pinto, oyunun Amerikalı oyuncusu seçildi. Alexis Lafreniere, oyunun Kanadalı oyuncusu seçildi.

Üçüncü periyodun sonu: Kanada 6, ABD 4

15:29 – HEDEF. Ty Dellandrea, bunu dondurmak için boş ağı ağlar. Kanada 6-4 önde.

Ty Dellandrea, Alexis Lafreniere’nin harika oyununun ardından gecenin dördüncü sayısını kaydetti. Boş ağlayıcı. #WJC2020 pic.twitter.com/qzTRAtZR27

— Steven Ellis (@StevenEllisTHN) 26 Aralık 2019

15:28 — ABD, netminder’ı iki dakika kala çekiyor.

15:23 – HEDEF. Vay. ABD başlama atışını kazandı, ancak Nolan Foote’un baskısı altında, K’Andre Miller pakı ortadan ve sağdan golü atan Alexis Lafreniere’ye karşı oynuyor. Kanada 5-4 önde.

Alexis Lafreniere başlama vuruşunda pakı kurtarıyor ve güzel bir golle durumu 5-4’e getiriyor. Oynamak için 3:10 kaldı. #WJC2020 #NHLDraft pic.twitter.com/8Dpe3sukhd

— Steven Ellis (@StevenEllisTHN) 26 Aralık 2019

15:22 — PP HEDEFİ. Shane Pinto, sahanın en uzak köşesine yerleşip maçın ikinci golü için çapraz pası gömerken bir kez daha yapıyor. Oyun 4-4 berabere kaldı.

Nick Robertson onu PP’ye yerleştirdikten sonra Shane Pinto oyundaki ikinci golüne sahip. 4-4. #WJC2020 pic.twitter.com/w35MsZxcJl

— Steven Ellis (@StevenEllisTHN) 26 Aralık 2019

3:21 — Ty Dellandrea bir parazit araması alır. ABD güç oyununa geri döndü ve bunu bağlamak için burada bir hedefe ihtiyacı var.

15:19 – Eşit güce dönüş.

15:15 – Kanada penaltı alır. ABD bu işi bir yere bağlamaya çalışacak.

15:13 – HEDEF. Toronto Maple Leafs adayı Nick Robertson pakı alıp bilekliği ateşlerken, ABD 7:14 ile tek gollük bir oyun yapıyor. Kanada 4-3 önde.

Nick Robertson, Amerikalıları tekrar bir araya getiriyor. Bu su çulluğu ile 4-3. #WJC2020 pic.twitter.com/Of85H4Dyli